10 lut 2012

Pomocy!!!

Hej Dziewczyny !

Jak wiecie w tym roku mam maturę, która niestety zbliża się nieubłaganie. Niestety moje technik nauki w tym roku mnie zawodzą ;/ I w związku z tym mam  do Was pytanie a nawet kilka. 
W jaki sposób się uczycie? 
Macie jakieś swoje rytuały ?
Korzystacie z jakichś wspomagaczy, legalnych oczywiście XD ? 

Mam nadzieję, że podzielicie się ze mną tą tajemną wiedzą :)

17 komentarzy:

 1. Dawno się nie uczyłam nic na pamięć, ale z tego co pamiętam często pomagało mi pisanie. Pisanie ściąg zawsze zostawiało mi więcej w głowie niż wielokrotne czytanie. Ściągać się bałam przeważnie, ale na szczęście pamiętałam większość napisanych rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również preferuję pisanie- pod koniec nauki do matury miałam przepisane książki w kilku egzemplarzach :D Obowiązkowo zakreślacze, strzałki i inne takie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też zdawałam biologię :) dodatkowo chemię i fizykę, wszystko rozszerzone.
  Z bilogii wystarczy nauczyć się tak, żeby wiedzieć i rozumieć. I naprawdę warto rozwiązywać poprzednie maturalne zestawy, próbne itd. Sporo można się nauczyć rozwiązując same zadania.

  OdpowiedzUsuń
 4. przy nauce wspomagam się Pluszem na koncentrację, jem dużo orzechów i gorzkiej czekolady:) poza tym w ruch idą zakreślacze i inne kolorowe długopisy, czytam notatki na głos, a jak już poczytam kilka razy to następnie wyobrażam sobie, że mówię do kogoś, że komuś z pamięci chcę przekazać to czego już się nauczyłam-śmiesznie brzmi, ale mi pomaga:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Robienie różnych wykresów, przepisywanie wszystkiego co możliwe i zakreślanie, podkreślanie(jak to woli) wszystkiego co ważne i mniej ważne :) Mi tak pomaga:) Mam też taką trochę śmieszną metodę: Chowanie książek, karteczek pod poduszkę na noc.:) Mi tak też pomaga ;DD

  Powodzenia w nauce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zapomniałam dodać, że przy uczeniu warto czytać notatki na głos to też powinno pomóc :)

   Usuń
 6. Dwa lata temu zdawałam biologię rozszerzoną na maturze:). Niestety uczyłam się, ale niezbyt skutecznie. Jednak w nauce innych przedmiotów, nawet teraz na studiach to przede wszystkim moje ręczne notatki, albo jeżeli to druk to podkreślone słowa, wszystko na kolorowo:). Nie ma co ryć na pamięć, bo to tylko daje chwilowe efekty. Najlepiej na skojarzenia się uczyć:) Powodzenia!! Będę trzymać kciuki w maju:)

  OdpowiedzUsuń
 7. zawsze się dobrze uczyłam bo miałam z czego - dobre czytelne i kolorowe notatki to była moja podstawa :) i czytanie na głos, zapamiętywanie, powtarzanie na głos z pamięci dzwsze działało i działa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ojej ja maturę zdaję dopiero za rok i najprawdopodobniej również z biologii :D szczerze mówiąc zakres materiału już mnie przeraża i chyba zacznę się uczyć wcześniej :D Ostatnio moje metody nauki również mnie zawodzą i nie potrafię się na niczym skupić, ale wcześniej zawsze pomagało mi podkreślanie najważniejszych rzeczy, robienie czytelnych notatek, a już po samej nauce zawsze idę do kogoś z rodziców lub jeśli ich nie ma to sama opowiadam sobie po kolei wszystko, czego się nauczyłam. Myślę, że to dobry sposób na utrwalenie materiału i sprawdzenie, czy coś nie umknęło :)

  OdpowiedzUsuń
 9. aha i jeśli już naprawdę nie potrafię się skupić, a mam dużo nauki, to zawsze pomaga mi jakiś napój energetyzujący, np. tiger. Ciężko się po tym śpi, ale mi nauka idzie o wiele szybciej :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ty się przynajmniej uczysz... ja się jeszcze za to nie zabrałam ;x

  OdpowiedzUsuń
 11. ja polecam puścić na słuchawki to http://jangabik.wrzuta.pl/audio/0E8v44IEA4n/alfa_synchro_theta_5hz_-_part_1 jest to synchronizacja półkul mózgowych, przez co wszystko szybciej przyswajasz :) ja zawsze to puszczam przy uczeniu się ;)))

  OdpowiedzUsuń
 12. na pewno zakreslacz Ci się przyda, mi osobiście strasznie pomagały "ala ściągi" tzn. niby pisałam sobie ściągi na małych karteczkach i już przez samo pisanie tego wiele zapamiętywałam, a później tylko je sobie czytałam, np. gotując obiad :P ale tak szczerze to ja jestem zdania, że jeśli przez całe liceum bądź technikum się nie uczyłeś/aś, to w te pare miesięcy się tego nie nauczysz :P wszyscy się boją matury..., głowa do góry ;) matura nie jest straszna, wszyscy tak straszą, szczególnie nauczyciele, ale nie jest taka zła. Szczerze mówiąc ja nigdy nie byłam z tych co siedzą i zakuwają, mi zazwyczaj wystarczało słuchanie na lekcjach, a zdałam i to wcale nie najgorzej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. jak tak czytam te "posty maturalne" to cieszę się, że ja mam to już za sobą ;)
  A więc: ja nie stosowałam żadnych wspomagaczy, nawet kawy :D uczyłam się systematycznie i potem powtarzałm sobie tylko najważniejsze rzeczy.Dasz radę !

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękuję Wam Dziewczyny za rady :**

  OdpowiedzUsuń
 15. Oj,w takich chwilach niestety wychodzi czy ktoś był systematyczny czy nie :( powiem Ci tylko jedno: mierz swoje siły na zamiary i nie ucz się za dużo, przeładowanie głowy i zmęczenie nie pomoże napewno

  OdpowiedzUsuń
 16. Dziękuje za komentarze :)
  Oficjalnie zamykam temat.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze. Sprawiają mi ogromną radość :)
Na wszelkie pytania zadane przez Was odpowiem pod postem :)